RNCF2512BKE205R
Mfr.Part #
RNCF2512BKE205R
Description
RES 205 OHM 0.1% 3/4W 2512
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W