RNCF2512BKE1M87
Mfr.Part #
RNCF2512BKE1M87
Description
RES 1.87M OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Resistance :
1.87mOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C