RNCF2512BKE1M80
Mfr.Part #
RNCF2512BKE1M80
Description
RES 1.8M OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
1.8MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RNCF2512BKE1M80
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.8MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C