RNCF2512BKE1M74
Mfr.Part #
RNCF2512BKE1M74
Description
RES 1.74M OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.74MOhm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm