RNCF2512BKE1M60
Mfr.Part #
RNCF2512BKE1M60
Description
RES 1.6M OHM 0.1% 1/2W 2512
yes
Factory Lead Time :
12 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.6mOhm
Additional Feature :
PRECISION
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2512BKE1M60
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.6MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C