RNCF2512BKE1M40
Mfr.Part #
RNCF2512BKE1M40
Description
RES 1.4M OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.4mOhm
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNCF2512BKE1M40
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.4MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C