RNCF2512BKE1M20
Mfr.Part #
RNCF2512BKE1M20
Description
RES 1.2M OHM 0.1% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
1.2mOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Construction :
RECTANGULAR
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNCF2512BKE1M20
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.2MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C