RNCF2512BKE1M18
Mfr.Part #
RNCF2512BKE1M18
Description
RES 1.18M OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.18mOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm