RNCF2512BKE1M07
Mfr.Part #
RNCF2512BKE1M07
Description
RES 1.07M OHM 0.1% 1/2W 2512
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.07MOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2512BKE1M07
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.07MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C