RNCF2512BKE1M02
Mfr.Part #
RNCF2512BKE1M02
Description
RES 1.02M OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RNCF
ECCN Code :
EAR99
1 (Unlimited)
Working Voltage :
150V
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
1.02MOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
RNCF2512BKE1M02
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.02MOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C