RNCF2512BKE1K62
Mfr.Part #
RNCF2512BKE1K62
Description
RES 1.62K OHM 0.1% 3/4W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
1.62kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C