RNCF2512BKE1K47
Mfr.Part #
RNCF2512BKE1K47
Description
RES 1.47K OHM 0.1% 3/4W 2512
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
PRECISION
Composition :
Thin Film
Resistance :
1.47kOhm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Datasheets
RNCF2512BKE1K47
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.47kOhm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C