RNCF2512BKE1K02
Mfr.Part #
RNCF2512BKE1K02
Description
RES 1.02K OHM 0.1% 3/4W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Resistance :
1.02kOhm
Tolerance :
±0.1%