RNCF2512BKE19K1
Mfr.Part #
RNCF2512BKE19K1
Description
RES 19.1K OHM 0.1% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Resistance :
19.1kOhm
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNCF2512BKE19K1
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 19.1kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C