RNCF2512BKE196R
Mfr.Part #
RNCF2512BKE196R
Description
RES 196 OHM 0.1% 3/4W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
196Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
yes
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Datasheets
RNCF2512BKE196R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 196Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C