RNCF2512BKE196K
Mfr.Part #
RNCF2512BKE196K
Description
RES 196K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
196kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C