RNCF2512BKE18K7
Mfr.Part #
RNCF2512BKE18K7
Description
RES 18.7K OHM 0.1% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
18.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
2
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
RNCF2512BKE18K7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 18.7kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C