RNCF2512BKE182K
Mfr.Part #
RNCF2512BKE182K
Description
RES 182K OHM 0.1% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
182kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Datasheets
RNCF2512BKE182K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 182kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C