RNCF2512BKE17K4
Mfr.Part #
RNCF2512BKE17K4
Description
RES 17.4K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
17.4kOhm
Power Rating :
500mW