RNCF2512BKE178K
Mfr.Part #
RNCF2512BKE178K
Description
RES 178K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
178kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Datasheets
RNCF2512BKE178K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 178kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C