RNCF2512BKE174R
Mfr.Part #
RNCF2512BKE174R
Description
RES 174 OHM 0.1% 3/4W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
174Ohm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Datasheets
RNCF2512BKE174R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 174Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C