RNCF2512BKE174K
Mfr.Part #
RNCF2512BKE174K
Description
RES 174K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
174kOhm
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2512BKE174K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 174kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C