RNCF2512BKE15K8
Mfr.Part #
RNCF2512BKE15K8
Description
RES 15.8K OHM 0.1% 1/2W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
15.8kOhm
Power Rating :
500mW
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNCF2512BKE15K8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 15.8kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C