RNCF2512BKE154R
Mfr.Part #
RNCF2512BKE154R
Description
RES 154 OHM 0.1% 3/4W 2512
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
Resistance :
154Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C