RNCF2512BKE14K7
Mfr.Part #
RNCF2512BKE14K7
Description
RES 14.7K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
14.7kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNCF2512BKE14K7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 14.7kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C