RNCF2512BKE143K
Mfr.Part #
RNCF2512BKE143K
Description
RES 143K OHM 0.1% 1/2W 2512
Resistance :
143kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Working Voltage :
150V
Power Rating :
500mW