RNCF2512BKE140K
Mfr.Part #
RNCF2512BKE140K
Description
RES 140K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
140kOhm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm