RNCF2512BKE13K7
Mfr.Part #
RNCF2512BKE13K7
Description
RES 13.7K OHM 0.1% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
13.7kOhm
Datasheets
RNCF2512BKE13K7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 13.7kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C