RNCF2512BKE12K7
Mfr.Part #
RNCF2512BKE12K7
Description
RES 12.7K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
12.7kOhm