RNCF2512BKE12K1
Mfr.Part #
RNCF2512BKE12K1
Description
RES 12.1K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
12.1kOhm
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Surface Mount
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2512BKE12K1
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 12.1kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C