RNCF2512BKE12K0
Mfr.Part #
RNCF2512BKE12K0
Description
RES 12K OHM 0.1% 1/2W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
150V