RNCF2512BKE127R
Mfr.Part #
RNCF2512BKE127R
Description
RES 127 OHM 0.1% 3/4W 2512
Resistance :
127Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C