RNCF2512BKE11R8
Mfr.Part #
RNCF2512BKE11R8
Description
RES 11.8 OHM 0.1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
11.8Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C