RNCF2512BKE11R5
Mfr.Part #
RNCF2512BKE11R5
Description
RES 11.5 OHM 0.1% 1W 2512
Tolerance :
±0.1%
2512 (6432 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
11.5Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
500mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
PRECISION
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512BKE11R5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 11.5Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C