RNCF2512BKE11R3
Mfr.Part #
RNCF2512BKE11R3
Description
RES 11.3 OHM 0.1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
1W
Resistance :
11.3Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Additional Feature :
PRECISION
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNCF2512BKE11R3
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 11.3Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C