RNCF2512BKE11R0
Mfr.Part #
RNCF2512BKE11R0
Description
RES 11 OHM 0.1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
11Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RNCF
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Automotive AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Additional Feature :
PRECISION
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNCF2512BKE11R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 11Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C