RNCF2512BKE11K8
Mfr.Part #
RNCF2512BKE11K8
Description
RES 11.8K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Additional Feature :
PRECISION
Resistance :
11.8kOhm
Construction :
RECTANGULAR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2512BKE11K8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 11.8kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C