RNCF2512BKE11K5
Mfr.Part #
RNCF2512BKE11K5
Description
RES 11.5K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
12 Weeks
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
11.5kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Additional Feature :
PRECISION
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512BKE11K5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 11.5kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C