RNCF2512BKE11K3
Mfr.Part #
RNCF2512BKE11K3
Description
RES 11.3K OHM 0.1% 1/2W 2512
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
11.3kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm