RNCF2512BKE11K0
Mfr.Part #
RNCF2512BKE11K0
Description
RES 11K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
EAR99
Additional Feature :
PRECISION
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
150V
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
11kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
500mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2512BKE11K0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 11kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C