RNCF2512BKE113R
Mfr.Part #
RNCF2512BKE113R
Description
RES 113 OHM 0.1% 3/4W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
113Ohm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C