RNCF2512BKE10R7
Mfr.Part #
RNCF2512BKE10R7
Description
RES 10.7 OHM 0.1% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
10.7Ohm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
RNCF2512BKE10R7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 10.7Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C