RNCF2512BKE10R5
Mfr.Part #
RNCF2512BKE10R5
Description
RES 10.5 OHM 0.1% 1W 2512
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
10.5Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
RNCF2512BKE10R5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 10.5Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C