RNCF2512BKE10K2
Mfr.Part #
RNCF2512BKE10K2
Description
RES 10.2K OHM 0.1% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
10.2kOhm
12 Weeks
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW