RNCF2512BKE100R
Mfr.Part #
RNCF2512BKE100R
Description
RES 100 OHM 0.1% 1W 2512
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
100Ohm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
500mW
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Series :
RNCF
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, 7 INCH
Power (Watts) :
1W
Additional Feature :
PRECISION
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR
Ratings :
AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2512BKE100R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 100Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C