RNCF2512AKT221K
Mfr.Part #
RNCF2512AKT221K
Description
RES 221K OHM 0.05% 1/2W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
221kOhm
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
PRECISION
2512 (6432 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.05%
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
RNCF2512AKT221K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 221kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.05%, -55°C~155°C