RNCF2512AKE250R
Mfr.Part #
RNCF2512AKE250R
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 250 OHM 0.05% 3/4W 2512
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
250Ohm
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
RNCF2512AKE250R
RNCF Series, Thin Film, 250Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.05%, -55°C~155°C