RNCF2010TTY120R
Mfr.Part #
RNCF2010TTY120R
Description
RES 120 OHM 0.01% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.01%
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
RNCF
Mount :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
120Ohm
Power Rating :
250mW
Composition :
Thin Film
Datasheets
RNCF2010TTY120R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 120Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.01%, -55°C~155°C