RNCF2010TKY357R
Mfr.Part #
RNCF2010TKY357R
Description
RES 357 OHM 0.01% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Resistance :
357Ohm
Construction :
RECTANGULAR
Packing Method :
TR, 7 INCH
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.01%
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RNCF2010TKY357R
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RNCF Series, Thin Film, 357Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.01%, -55°C~155°C