RNCF2010TKY182R
Mfr.Part #
RNCF2010TKY182R
Description
RES 182 OHM 0.01% 1/3W 2010
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
182Ohm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.01%
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2010TKY182R
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RNCF Series, Thin Film, 182Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.01%, -55°C~155°C